prezent_dla_milosnika_gor

5 pomysłów na praktyczny prezent dla miłośnika gór

Gdy w gronie swoich bliskich, rodziny, przyjaciół czy współpracowników posiadasz nałogowego łazika górskiego, to prędzej, czy później zadasz sobie to pytanie. Jaki prezent dla miłośnika gór warto kupić? Co zawsze się przydaje? Czego nigdy dość w posiadaniu tatromaniaka? Mamy dla Was kilka propozycji, również wśród naszych produktów, ale nie tylko!

fot. Mateusz Pasierbek

Czapki Merino do zadań specjanych

Chyba nikt się nie pogniewa, jak zaczniemy od siebie. Wszak ciepła czapka zimowa to podstawa w górach, w wyższych partiach nawet cały rok! Czapki Merino, ze względu na swoje właściwości termoregulacyjne, wysoką trwałość oraz delikatność dla skóry, są coraz chętniej wybierane przez fanów outdoorowych aktywności. Nasze wełniane czapki są dodatkowo ocieplone polarem na wysokości uszu i czoła. Wszystko aby dodatkowo chronić głowę przed intensywnym wiatrem i wyjątkowo niskimi temperaturami. Jeśli ktoś jednak woli pozostać przy 100% naturalnym składzie, można zamówić czapkę bez podszycia. Taka wersja przyda się również w cieplejsze dni, ponieważ czapki Merino grzeją, gdy jest zimno, a izolują, kiedy jest słonecznie i ciepło.

Hamak turystyczny na spontaniczny odpoczynek

Wielu z nas hamak kojarzy się z dość dużym i mało praktycznym legowiskiem wypoczynkowym na relaks pod chmurką. To ostatnie nawet się zgadza, ale obecnie hamak możemy schować niemalże do kieszeni! Przyda się nie tylko podczas górskich wędrówek, ale również podczas wakacji. Super sprawa podczas dalszych pieszych wypraw, a nawet w podróży samochodem, kiedy chcemy zatrzymać się na dłuższą chwilę i położyć wygodnie. Taki prezent dla miłośnika gór to jedna z budżetowych opcji, ponieważ spokojnie zakupicie taki już za kilkadziesiąt złotych.

Czołówka dla nocnych marków

Mnóstwo górskich tras wymaga wielogodzinnej wędrówki, co oznacza wczesne wstawanie i późne powroty do schroniska. Szczególnie zimą, gdy dzień jest krótki, czołówka, która oświetli trasę to niezbędny sprzęt. Przydaje się również w jaskiniach, nocnych wspinaczkach ku wschodzie słońca, ale też przy majsterkowaniu w garażu i w innych, niespodziewanych chwilach. Jeżeli adresat prezentu jeszcze jej nie posiada, to na pewno doceni ten pomysł!

fot. S Migaj

Opaski handmade we wszystkich kolorach, nie tylko tęczy

Szybko przekonałyśmy się, że opaski handmade są hitem. Wszyscy je uwielbiają! Nie tylko Panie, bo dbamy o to, aby w naszej ofercie znajdywało się zawsze kilkadziesiąt opcji kolorystycznych, również stonowanych. Oczywiście nikomu nie odmawiamy różowego, ale klasyczne gładkości, czy szare klasyki zawsze są u nas dostępne. To również wspaniały pomysł na prezent dla miłośnika gór, jeśli nie dysponujemy dużym budżetem. Nasze opaski handmade kosztują bowiem odpowiednio 40 zł lub 69 zł w przypadku Merino.

Karta podarunkowa na szpej lub ładne rzeczy

Jeśli osoba, której chcesz kupić prezent, ma już wszystko, a przynajmniej tak Ci się wydaje – wybierz kartę podarunkową do sklepu górskiego lub twórcy handmade. Bardzo możliwe, że nie jesteś ekspertem od górskiego szpeju, karabinków, lin, kości wspinaczkowych i innych trudnych spraw. Jednak bliska Ci osoba zapewne jest i zawsze ma długą listę niezbędnych do kupienia rzeczy. Często też tych mniej praktycznych, ładnych drobiazgów z motywem górskim. Tak tak, wiemy, że górska biżuteria, koszulki, czy plakaty skradły niejedno serce! Pamiętajcie też, że w naszym sklepie również możecie zamówić kartę podarunkową. To dobry pomysł jeśli nie wiecie która czapka zimowa lub opaska handmade będzie najlepszym wyborem.